Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı neden önemlidir? Cildimiz sürekli dış etmenlere maruz kalmaktadır. Yanlış beslenme, sigara, alkol, güneş ışınları, stres gibi nedenlerle cilt dengesini kaybeder ve sorun çıkarmaya başlar. Hem bu nedenlerden dolayı hem de kırışıklık, deformasyon gibi problemlerin önlenmesi amacıyla medikal cilt bakımı uygulamak gerekir.

Medikal cilt bakımının amacı, gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi, lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Ortalama 1,5-2 saat süren bir uygulamadır.

Medikal Cilt Bakımı ile Uygulanan Bakımlar

 Temel arındırıcı bakım
 Lifting bakım
 Akneye karşı bakım
 Lekelere karşı bakım
 Couperose bakımı

 

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı kadınlar tarafından sürekli yapılmalıdır. Çünkü cilt hem iç organları dış etkenlerden korur hem de görüntüsü ile insanların gözlerine hitap eder. Yaşın ilerlemeye başlaması ile cilt yıpranmaya ve kırışmaya başlayabilir. Bu yaşlanma ve kırışma genel itibari ile bakıldığında genetiktir. Yaşı ilerlemesine rağmen yüzünde çizgi dahi olmayan insanlar varken, daha erken yaşlarda kırışıklık problemi ile uğraşan birçok kadın vardır. Fakat bu kırışıklıkların tek nedeni genetik değildir. Düzgün ve gerekli medikal cilt bakımı yapıldığı zaman cildinizi kaderin ellerine bırakmaktan kurtulursunuz.

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımının nasıl yapıldığı ile alakalı bir video paylaşmak ve konu hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilmeniz için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyorum.

Neden Medikal Cilt Bakımı?

Medikal cilt bakımı yapılmasının birçok sebebi vardır. Gözenekler temizlenir ve içleri açıldığı için sivilce ve siyah nokta gibi problemler oluşmaz. Cilde gerekli olan fakat cildin karşılayamadığı oksijen sağlanır. Solmuş ve sararmış görünen ciltler temizlenerek cilde ferah ve taze bir görüntü verilir. Bu bakım sayesinde ciltteki lenf drenajı ve tonsinler atılır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı ortalama 1,5 – 2 saat süren bir işlemdir. Yapılması için ilk olarak kişinin cilt tipi belirlenir. Daha sonra yüz analizi yapılarak cilt tipine göre cildinin neye ihtiyacı olduğu belirlenir. Daha sonra cilt tonikler sayesinde temizlenir ve ciltte makyaj kalıntıları ya da yağ kalması önlenir. Daha sonra peeling yapılarak cilt ölü derilerden arındırılır. Daha sonra cildin gerekliliğine bağlı olarak ozon buharı ve ciltteki yağ oranının dengelenmesi işlemleri yapılır. Son olarak eğer ciltte siyah noktalar varsa temizlenir ve cilde yumuşatıcı ve ferahlatıcı maskeler yapılır. Medikal Cilt Bakımı Cilt bakımı yapıldıktan sonra kişiler tenlerini yeni doğmuş gibi taze hissederler. Cilt bakımı yaptıran kişiler yüzlerindeki ölü hücrelerden kurtulurlar, ciltlerindeki yağın yerini gerekli nem alır, cilt üzerinde oluşan ve cildi kötü gösteren lekelenmelerden arınır ve lifting etkisi ile cilt sıkılaşır eskisinden çok daha genç görünür. Medikal cilt bakımını çok sık olmasa da en az 2 ayda bir yaptırmanız gerekir. Bu sıklığı cildinizde hissettiğiniz duruma göre daha erken ya da daha geç olarak ayarlayabilirsiniz.

Author Info

No Comments

Post a Comment