Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling, cildi canlılık kazandırmak ve yaşlılık belirtilerini ya da güneşe maruz kalma ile oluşan hasarları azaltmak için güvenli ve oldukça etkili bir yöntemdir. Farklı kimyasal peeling işlemleri vardır ve her biri hastanın arzu ettiği etkiyi görmesi amacıyla, derinin hasarına göre belirlenir.

Kimyasal peeling ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmak ve yenilerinin oluşmasını desteklemek amacıyla daha taze ve canlı bir cilde sahip olmanız amacıyla yapılır. Yapılan işlemler tüm dünyada, kırışıklıklar ve çizgiler, akne izleri, pigmentasyon bozuklukları, güneş izleri gibi cilt problemlerini tedavi etmek amacıyla kullanılır. Günümüzde, kimyasal peeling işleminin bu kadar popüler olmasının nedeni, neredeyse anında çözümler sunması ve ameliyatsız olmasıdır.

Kimyasal Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tüm soyma işlemleri öncelikle istenmeyen üst deriyi zararsız kimyasal solüsyon ile ovarak temizlemekle başlar. Bu işlem, sizin daha sağlıklı ve daha genç görünmenizi sağlayacak kolajenin üretimine ve hücre yenilenmesine olanak sağlar. Tedavi ağrısız ve acısızdır, fakat bazı soyma işlemleri hasar gören bölgede hafif kabarıklıklara ya da işlemden birkaç gün sonra cildin soyulmasına yol açabilir. Uzmanınız size uygun olan soyma işlemini tavsiye edecek ve en etkili sonuçları elde etmek için gerekli tedavi planını oluşturacaktır.

Kimyasal Peeling Faydaları

Birçok cilt kusuru, güneşin verdiği hasar, sivilceler , yaşlanma belirtileri ya da gözenekleri tıkayan ve cildi donuk, cansız ve lekeli gösteren ölü deri hücreleri yüzünden oluşur. Kimyasal soyma işlemi yüz, el, boyun ve dekoltenizdeki görünümü büyük ölçüde düzgünleştirir. Cilt soyma işlemi cildinizi daha düzgün, daha sağlıklı, daha dolgun ve daha sıkı görünmesini sağlar.

Cilt Soyma İşlemi Şu Cilt Kusurlarını Etkili Şekilde Azaltır ya da Yok Eder:
Akne
Sivilce sonrası izler
Kuru, dökülen cilt
Çizgi ve kırışıklıklar
Güneş lekeleri
Düzensiz pigmentasyon
Çiller
Geniş gözenekler
Koyu lekeler

Author Info

No Comments

Post a Comment