Elektrosimülasyon Uygulaması

Elektrosimülasyon Nasıl uygulanır?

Elektrosimülasyon Uygulaması

Pasif jimnastik deyimi, yapılan uygulamayı anlamayı kolaylaştırmak için halk arasında kullanılan bir deyimdir. Gerçekte bu uygulama bölgesel şekil bozukluklarının ve fazla yağ dokularının elektroterapi ( elektrostimülasyon) yöntemiyle giderilmesi esasına dayanmaktadır.

Elektroterapi Vücudumuzda yağ dokusunun biriktiği yerlerde, kas dokusunu pasif biçimde çalıştırarak bölgenin incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik vücuda yerleştilen elektrodlarla doğru akım uygulanarak yapılır. Tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. Herhangi bir kalori kaybina yol açmaz. İdeal kilo sınırları içinde bulunan ya da uygun bir programla zayıflamakta olan kişilere önerilir. Aynı zamanda aktif spor gibi efor gerektirmediği için ağır egzersiz yapması yasaklananlarda içermediğinden zayıflama döneminde egzersiz ihtiyacını karşılar. Ayrıca aktif sporda olduğu gibi kas kütlesinde artışa yol açmaz.

Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Bölgesel zayıflamada kilo verirken olusan sarkmalari önlemek vücudu toparlamak ve cm. olarak incelmek amacıyla kullanılmalıdır. İncelmenin dışında kan akımını düzenleyerek cildin kalitesini artırır ve selülitin azalmasında etkili olur.

Her seansta artırılan akımla haftada 2-3 kez olmak üzere 10 seans önerilmektedir. Sonrasında özellikle Lenf drenajı ( pressoterapi) ve LPG uygulaması etkiyi maximum düzeye çıkararak en iyi sonucun elde edilmesini sağlar. Kişiler uygulamayı bıraktıktan sonra vücut yapısında bozulma veya kilo artışı söz konusu değildir.

Bu yazıyı okuyanlar medikal masajlar yazımızı da okudular. Siz de diğer yazılarımızı okuyarak cilt bakımı, sağlıklı beslenme, güzellik konularında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Author Info

No Comments

Comments are closed.